Дотримання мовного законодавства

Комунальний заклад

«Загальноосвітній ліцей м.Покров Дніпропетровської області»

Наказ

22.02.2018 року                                                                                                                     37

Про дотримання

мовного законодавства

в  КЗ « Ліцей»

Відповідно до  Конституції України, законів України «Про освіту», «Про засади державної мовної політики» мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова.

З метою виконання у повному обсязі законодавства України щодо функціонування державної мови під час освітнього процесу як одного з найбільш пріоритетних напрямів в освітній галузі, відповідно до роз'яснень, викладених у листі МОН України від 01.02.2018 року № 1/9-74 «Щодо застосування державної мови», наказу УО виконавчого комітету Покровської міської ради від 08.02.2018р № 59 «Про дотримання мовного законодавства

в закладах освіти міста Покров», виховання у здобувачів освіти КЗ « Ліцей» поваги до державної мови та державних символів України, національних, історичних та культурних цінностей рідної країни,

НАКАЗУЮ:

1.Забезпечити дотримання мовного режиму в закладі відповідно до роз'яснень, викладених у листі МОН України від 01.02.2018 року № 1/9-74 «Щодо застосування державної мови».

Постійно.

2.Заступникам директора з НВР Л.О.Гродецькій, Н.В.Щедновій, О.Ю.Устимчук, голові ПК Л.М.Біднюк, педагогу - організатору О.В.Степаненко, завідуючій господарством Г.І.Зіненко, секретарю-друкарці Н.М.Кожевнік, завідуючій бібліотеки Л.І.Літвінцевій:

2.1. Перевірити інформацію, яку розміщено в приміщенні КЗ «Ліцей», на інформаційних стендах для здобувачів освіти щодо дотримання мовного законодавства.

До 26.02.2018 року

2.2. Привести у відповідність до вимог чинного законодавства усю ділову документацію, яка ведеться у закладі освіти, використовується та розміщується для роботи серед усіх учасників освітнього процесу в приміщенні ліцею (навчальні кабінети, медичний пункт, їдальня, спортивна та актова зали, вестибюль, холи, коридори).

До 26.02.2018 року

2.3. Забезпечити при формуванні 1-го класу дотримання вимог п.3 ст.20 Закону України «Про засади державної мовної політики» у частині визначення потреби громадян у мові навчання « в обов'язковому порядку за заявами про мову навчання , які подаються … батьками або особами, які їх замінюють, до закладів освіти, а також, у разі потреби, у будь-який час протягом навчання».

Упродовж навчального року

2.4. Здійсювати роботу над проектом освітньої програми закладу освіти на наступний 2018-2019 навчальний рік, широко інформуючи батьків та учнів з використанням сайту закладу, батьківських зборів, проведенням відповідного опитування.

Березень-квітень.

2.5. Забезпечити підвищення рівня володіння державною мовою педагогічних працівників.

Постійно.

2.6. Здійснювати заходи щодо стимулювання вивчення педагогами української мови, сприяти підвищенню професійної майстерності педагогічних працівників.

Упродовж навчального року

2.7. Враховувати при атестації педагогічних працівників рівень володіння державною мовою.

Упродовж навчального року

2.8. Всебічно аналізувати стан дотримання мовного законодавства під час освітнього процесу в закладі освіти.

Щорічно

2.9. Активізувати роботу щодо залучення учителів української мови та літератури до участі у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року», фахових конкурсах різного рівня.

Упродовж навчального року

3. Заслухати питання дотримання мовного законодавства всіма учасниками освітнього процесу в  закладі освіти на засіданні педради

Серпень 2018 року

3. Всім вчителям-предметникам:

3.1. Забезпечити дотримання вимог чинного мовного законодавства у закладі освіти під час організації та проведення освітнього процесу, тематичних заходів з морально-духовного виховання школярів, підвищення рівня їх національної свідомості, почуття гордості за Україну, державну мову.

Упродовж  навчального року

3.2. Активізувати роботу щодо залучення учнів до участі у міжнародних та загальнодержавних конкурсах, турнірах, олімпіадах з української мови та літератури.

Упродовж  навчального року 3.3.Забезпечити якісну підготовку та участь учнів у міжнародних та загальнодержавних конкурсах, турнірах, олімпіадах з української мови та літератури.

Упродовж навчального року

4.Молодшому обслуговуючому персоналу  забезпечити  дотримання  вимог чинного мовного законодавства у закладі освіти  в робочий час.

4. Покласти персональну відповідальність за неухильне дотримання законодавства України «Про освіту» щодо дотримання мовного режиму в закладі на кожного з членів колективу КЗ « Ліцей».

6. Н.М.Кожевнік, секретарю ліцею, ознайомити всіх членів колективу з даним наказом під підпис та розмістити його на сайті КЗ «Ліцей».

7. Координацію роботи щодо виконання даного наказу покласти на заступників директора з НВР Л.О.Гродецьку, О.Ю.Устимчук, Н.В.Щеднову,контроль залишаю за собою.

Директор КЗ « Ліцей»                   Л.В.Фесенко

З наказом ознайомлені: