ЕКО клас

«ЕКОклас»

6-А клас

Шкідливий вплив батарейок на довкілля

У повсякденному житті батарейки вкрай важливі для більшості людей. Вони використовуютья в ліхтариках, годинниках, телефонах, пультах, іграшках.

На кожній батарейці є маркування, яке попереджає про небезпеку її викидання разом із звичайним сміттям. Адже в звичайних батарейках містяться важкі метали, кислоти, луги, які потрапляючи у воду або ґрунт завдають значної шкоди довкіллю.

Після спрацювання металеве покриття батарейки руйнується від корозії, важкі метали потрапляють в грунт і воду.

В природних умовах пальчикова батарейка розкладається приблизно 10 років.  Вчені підрахували, що одна пальчикова батарейка забруднює важкими металами 20 кв.м. грунту. В лісі це територія існування 2 дерев, 2 кротів, 1 їжака і декілька тисяч дощових черв’яків.

Наприклад, за рік ваша сім’я викинула 10 батарейок . Цього достатньо, щоб згубити або зробити непридатним для існування 200 кв.м. грунту, де існує 20 дерев, 20 кротів, 10 їжаків.

Одна пальчикова батарейка забруднює важкими металами 400 л. води. Наприклад, якщо Ви споживаєте 1,5 л питної води на добу, то об’єму води, що забруднюється однією батарейкою, вистачить приблизно для споживання  протягом 9 місяців.

Акція «Життя без сміття.
 Маленька батарейка – велика біда»

• Обоворення проблеми шкідливого впливу батарейок на довкілля та на здоров’я людини. Банк ідей.
  • Опитування учнів школи, батьків, сусідів та знайомих щодо шкідливого впливу батарейок та утилізації відпрацьованих батарейок.

Аналіз опитування:

100% респондентів викидали відпрацьовані батарейки у звичайні контейнери для сміття.

100% опитаних готові приносити відпрацьовані батарейки у спеціальні пункти збору  батарейок

• Виготовили та розклеїли в під’їздах та громадських місцях 16 плакатів та 230 листівок з інформацією про небезпеку викидання батарейок разом із звичайним сміттям та повідомили мешканцям адреси пунктів збирання відпрацьованих батарейок ( ліцей та під’їзди будинків, де діти разом з батьками встановили саморобні контейнери для збору батарейок)
  • Агітбригада та звіт ЕКОкласу:
  • актова зала ліцею для учнів та вчителів ліцею (13. 02.2015)
  • семінар педагогів-організаторів шкіл міста (17.02.2015)
  • батьківські збори (03.04.2015)

Міська громада долучилась до акції, і вже зібрано 36,5 кг відпрацьованих батарейок!