Служби порятунку

Щодо профілактики травматизму

За інформацією Державного територіально-галузевого об'єднання "Південно-Західна залізниця" (лист від 23.09.2015 року № НЗ-1-4/1617) лише впродовж вересня 2015 року на об'єктах залізничного транспорту різко збільшилась кількість випадків травмування школярів та студентів, у тому числі смертельних та з важкими наслідками.

Так, тільки на Південно-Західній залізниці електричним струмом високої напруги було травмовано:

- 08.09.2015 на станції Фастів на вагон-рефоижератор заліз Михайлов Пилип Володимирович, 2000 року народження, мешканець м. Фастів, який був смертельно уражений електричним струмом;

- 08.09.2015 на станції Вишневе на даху електропоїзда сполученням Київ-Козятин було травмовано електрострумом Левченка Андрія Миколайовича, 1996 року народження, мешканця м. Боярка;

- 19.09.2015 на станції Київ-Петрівка відбулося групове ураження електричним струмом Антощука Дмитра Володимировича, 1998 року народження, мешканця м. Києва (смертельно), та Вернизуба Павла Володимировича, 1998 року народження, мешканця м. Києва (отримав опіки рук електрострумом). Потерпілі з невстановлених причин намагались піднятися на дах вагона-цистерни.

Такі випадки стали можливими внаслідок низького рівня знань дітей, підлітків та студентів щодо небезпеки, яка чатує на них на об'єктах залізничної інфраструктури.

Міністерство освіти і науки України стурбоване станом травматизму учнів і студентів на залізничному транспорті та рекомендує проводити серед учасників навчально-виховного процесу профілактично-роз'яснювальну роботу із залученням фахівців залізничної галузі.

Під час профілактичних бесід з учнями та студентами пропонуємо використовувати Пам'ятку щодо дотримання громадянами Правил безпеки на залізничному транспорті, що додається.

Заступник Міністра - керівник апарату          О.В. Дерев'янко

П А М ' Я Т К А

щодо дотримання громадянами Правил безпеки на залізничному транспорті

З початку року на станціях, розташованих в межах Південно-Західної залізниці, яка забезпечує перевезення пасажирів і вантажів по території 6 областей України, рухомим складом травмовано 11 громадян, з них 85 смертельно.

Громадяни забувають про те, що залізниця є зоною підвищеної небезпеки.

У наслідок наближення до пристроїв електропостачання, під час проїзду на дахах вагонів ("РУХ ЗАЧЕПІНГ") або підйому на дахи електропоїздів, вагонів, цистерн (для здійснення СЕЛФІ) травмовано 22 громадян, з них 9 з смертельним наслідком. Загалом це підлітки віком від 12 до 19 років.

Невтішна статистика свідчить про те, що підлітки наражають себе на небезпеку для того, щоб розмістити екстремальне фото в соціальних мережах, щоб виділитись серед друзів, не розуміючи що номінальна напруга в контактній мережі складає 27,5 тисяч вольт, а гальмівний шлях поїздів в середньому становить 600-800 метрів.

Всі випадки травмування сталися внаслідок порушення самими потерпілими "Правил безпеки громадян на залізничному транспорті", а саме:

- під час ходіння по залізничним коліям та переходу через колії в невстановлених місцях;

- через особисту необережність пасажирів при посадці та висадці в вагони;

- проникнення громадян на об'єкти залізничного транспорту з метою особистої наживи;

- безцільне знаходження на залізничних станціях та перегонах;

- дитячі пустощі, безконтрольність з боку батьків.

Для збереження вашого життя та здоров'я виконуйте основні правила поведінки на залізничному транспорті:

п. 2.1 Пішоходам дозволяється переходити залізничні колії тільки у встановлених місцях (пішоходні мости, переходи, тунелі, переїзди тощо).

На станціях, де немає мостів і тунелів, громадянам належить переходити залізничні колії у місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені покажчики "Перехід через колії".

п. 2.2. Перед тим, як увійти в небезпечну зону (ступити на колію), потрібно впевнетись у відсутності поїзда (або локомотива, вагона, дрезини. При наближенні поїзда до перону або платформи громадяни повинні стежити за звуковими сигналами, що подаються з локомотива, моторвагонного рухомого складу та іншого спеціального самохідного рухомого складу, уважно слухати оповіщення, що передаються по гучномовному зв'язку.

п. 2.3. При наближенні поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо) треба зупинитись поза межами небезпечної зони, пропустити його і, впевнившись у відсутності рухомого складу, що пересувається по сусідніх коліях, почати перехід.

Категорично заборонено:

п. 2.5. Ходити по залізничних коліях та наближатися до них на відстань менше 5 метрів.

п.2.6. Переходити і перебігати через залізничні колії перед поїздом (або локомотивом, вагоном, дрезиною тощо), що наближається, якщо до нього залишилося менше 400 м.

п. 2.7. Переходити колію зразу після проходу поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо), не впевнившись, що по сусідніх коліях не пересувається рухомий склад.

п. 2.9. На станціях і перегонах пролізати під вагонами і перелізати через автозачепи для переходу через колію.

п. 2.10. Проходити по залізничних мостах і тунелях, не обладнаних спеціальними настилами для проходу пішоходів.

п. 2.11. Пролізати під закритим шлагбаумом на залізничому переїзді, а також виходити на переїзд, коли шлагбаум починає закриватися.

п. 2.12. На електриіфікованих лініях підніматися на опори, а також торкатись до металевих проводів заземлення, які ідуть від опори до рейки.

п. 2.14. Підніматися на дахи поїздів, лоїздів, локомотивів та вагонів, а також на конструкції мостів, освітлювальних вишок тощо.

Пам'ятайте: дотримання зазначених вимог вбереже Вас від фатальних випадків при знаходженні на території станцій, вокзалів та залізничних перегонах.

Адміністрація Південно-Західної залізниці.