ІНСТРУКЦІЯ з безпеки життєдіяльності вихованців ДЗВ під час занять з плавання

Затверджую:

Начальник ДЗВ «Сонцеграй»

________ Біднюк Л.М.

«28» травня 2019 р.

ІНСТРУКЦІЯ № 10-ДЗВ

з безпеки життєдіяльності вихованців ДЗВ «Сонцеграй»

під час занять з плавання

1. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ

1.1. До занять по плаванню допускаються особи, що пройшли медичний огляд і інструктаж по техніці безпеки життєдіяльності з реєстрацією у відповідному журналі.
1.2. Небезпечні чинники:

• травми і утоплення при стрибках у воду головою вниз;
  • купання відразу після вживання їжі, або великого фізичного навантаження;
  • утоплення при купанні в природних водоймищах, у не відведених, не обладнаних і таких, що не відповідають санітарним вимогам місцях.
    1.3. При заняттях по плаванню повинна бути аптечка, укомплектована необхідними медикаментами для надання першої допомоги постраждалим.
    1.4. Забороняється купатись при недомаганні чи підвищеній температурі.

2.ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ ЗАНЯТЬ

2.1. Надіти купальний костюм (плавки), на голову плавальну шапочку.
    2.2. Зробити перерву між прийомом їжі і купанням не менше 45...50 хвилин.
    2.3. При проведенні занять в природному водоймищі відповідно обладнати спеціально відведене для цього місце, підготувати рятувальні засоби (рятівні круги, вірьовки і жердини, рятувальні човни і ін.), загороджуючи буї, сітку, тощо.
    2.4. Зробити розминку.

3.ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ЗАНЯТЬ

3.1. Входити у воду тільки з дозволу вихователя (інструктора з плавання, тренера), під час купання не стояти без руху.
3.2. Уважно слухати і виконувати всі команди вчителя (викладача, тренера).
3.3. Не стрибати у воду головою вниз при необстеженому дні водоймища і при знаходженні поблизу інших плавців, не штовхатись біля водойми.
3.4. Не залишатися при пірнанні довго під водою.
3.5. Не купатися більше 30 хв., якщо вода холодна - то не більше 5...6 хв.
3.6. При купанні в природному водоймищі не запливати за встановлені знаки огорожі водного басейну, не купатися на великій хвилі, не підпливати близько до моторних човнів, пароплавів, барж і ін.
3.7. При відчутті втоми слід спокійно пливти до берега.

4. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

4.1. Відчувши озноб, швидко вийти з води і повідомити про це вихователю (інструктору з плавання, тренерові).
4.2. При судомах не втрачати самовладання, прагнути триматися на воді і покликати на допомогу.
4.3. При утопленні негайно зробити постраждалому штучне дихання до відновлення самостійного дихання, повідомити про це адміністрації школи і батькам постраждалого, при необхідності відправити його до найближчої лікувальної установи.
4.4. При отриманні учнем травми, учителю слід надати першу допомогу постраждалому, повідомити про це адміністрації установи і батькам що постраждав, при необхідності відправити його до найближчої лікувальної установи.

5. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ ЗАНЯТЬ

5.1. Вийшовши з води, витертися насухо і відразу ж одягнутися.
5.2. При низькій температурі після купання, щоб зігрітися, виконати декілька легких гімнастичних вправ.
5.3. Перевірити за списком наявність всіх учнів.

Інструкцію розробила:

заступник директора

з навчально-виховної роботи        ________________ Щеднова Н.В.