ІНСТРУКЦІЯ № 05-ПБ З ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ У КАБІНЕТІ ХІМІЇ

Розроблено                                                                                            Затверджую

Заступник директора з НВР                                                                 Директор КЗ «Ліцей»

______ Н.В.Щеднова                                                                              ________ Л.В.Фесенко

«20»травня 2019 р.                                                                                   «20»травня  2019 р.

ІНСТРУКЦІЯ № 05-ПБ

З ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ У КАБІНЕТІ ХІМІЇ

1. Загальні положення

1.1.      Ця інструкція передбачає профілактичні протипожежні міри і дії на випадок виникнення пожежі.

1.2.      Відповідальність за убезпечення безпечних умов праці несе адміністрація закладу.

1.3.      Відповідальність за додержання правил пожежної безпеку кабінеті хімії покладається на викладача.

1. Вимоги з організації профілактичних протипожежних заходів у кабінеті хімії

1.4.      Обов’язковою є наявність документів, яка забезпечить організацію практичні міри з дотримання правил пожежної безпеки у кабінеті хімії.

1.5.      В цілях пожежної небезпеки кабінет хімії повинен бути укомплектований первинними засобами пожежегасіння :

• Запас води на випадок відсутності водопроводу:
  • Не менше двох пінних вогнегасників   одного вуглекислотного ВУ-5 чи порошкового типу “МОМЕНТ”;
  • Азбестова чи вовнова ковдра розміром 2X2 метри;
  •  Короб з сухою крейдою об’ємом V=0.05 м

2.3      Електрична проводка, арматура ( розетки, вимикачі, світильники)  повинні бути змонтовані  по вогнестійкому основаною. При  найменшім виявленні іскрінні, нагріву ізоляції  електропроводки чи других теплових прояв електричного струму, енергія у кабінеті хімії повинна бути вимкнута на шиті негайно!!!!

2.4. Акт комісії о готовності кабінету хімії  к експлуатації в умовах       відсутності води.

2.5. Перед проведенням практичних робіт з використанням горючих  речовин учні повинні отримати інструкції по дотриманню правил пожежної безпеки.

2.6.      Первісний  посуд з легкозаймистими речовинами (лугові метали, етанол, карбід кальцію, ацетон, діетиловий ефір, толуол, циклогексан, ізобутан, сіра черешкова, фосфор червоний, калію перманганат, нітрати калію, азотна кислота)повинні розміщуватися у переносному металевому шафі, з верхнім розміщенням кришки. Шухляда повинна бути пофарбована у світлі кольори

2.7.      Вибухові  самозаймисті речовини і суміші вносить у переміщення школи забороняється

2.8.      приміщення кабінету хімії повинне додержуватися у чистоті.

3.   Вимоги до організації робіт під час проведення опитів з використанням вогненебезпечних речовин

3.1   До вогненебезпечних відносяться всі пальні речовини і суміші, у тому числі вибухові та вибуховонебезпечні. За ступеню небезпеки вогненебезпечні речовини діляться на три групи:

• самозапальні, легкозаймисті, потужно займисті. Показниками небезпеки є: температура займистості, температура спалаху і здатність речовини утворювати з повітрям вибухову суміш. Найбільшу  пожежну небезпеку показують самозаймисті сміши:
    • кисень повітря з сульфідом заліза, порошком алюмінію і заліза;
    • концентрована азотна кислота зі скипидаром, етанолом, целюлозними матеріалами;
    • при доторканні з водою - лугові метали;
    • оксид хрому викликає самозаймання метанолу, бутану, ізоамілового спирту, ацетону, оцтової кислоти;
    • перманганат калію викликає самозаймання гліцерину.

Використовувати суміші, яки самі займаються у школи забороняється!

3.2. Найбільш небезпечні у пожежному відношенні слідуючи     демонстраційні опити:

-     горіння термітної суміші;

-     розгонка нафти;

-     отримування етилену, його горіння;

-     бромінування бензолу;

-     отримування нітробензолу;

-     термічний розклад кам’яного вугілля.

Забороняється покидати прибори для проведення опитів без догляду !

4.    Вимоги з пожежної безпеки після закінчення занять

4.1. Всі реактиві повинно бути убрані на свої місця.

4.2. Всі електропристрої і освітлення повинно бути вимкнуто.

5. Вимоги пожежної безпеки при займанні чи пожежі

5.1 При виникненні локального займання у кабінеті хімії його негайно ліквідують:

• легко запальні, горючі речовини, електропроводку (не відключену від струму) треба гасити піском, вогнестійкою тканиною, порошковим вогнегасником;
  • електропроводку, яка відключена від струму можна гасити водою;
  • займання у витяжному шафі ліквідують будь - яким способами  після вимкнення вентилятора.

5.2. При виникненні пожежі:

1. староста групи викликає пожежну команду по телефону “ 01” і оповіщає адміністрацію закладу пожежі;
  2. викладач вимикає електроенергію, освітлення;
  3. учні виносять із кабінету шухляду з речовинами, яки  легко займаються, приводять до готовності засоби пожежегасіння;
  4. викладач проводить евакуацію учнів із кабінету і перевіряє чи всі вийшли;
  5. узимку учнів розміщуються у вестибулі школи, улітку у дворі закладу;
  6. організувати перерву доступу до приміщень, яки горять;
  7. викладач вказує представникам пожежної команди путі до вогнища у приміщенні.

Ознайомлений(на)______________________________________________________